since 1921

LYŽAŘSKÁ BOTA “NA MÍRU”


Historie

Vznik firmy se datuje až do roku 1921, kdy začal v Arlbergu tamní švec Ambros Strolz pro první nadšence sportovního lyžování vyrábět lyžařské boty. Vzhledem k pověstné lásce Rakušanů k lyžování není překvapivé, že se jeho podniku dařilo. Vyšší obrátky pak tradiční rodinná firma nabrala zejména pod vedením jeho syna Martina. Byl to on, kdo tehdy spíše obuvnické řemeslo dokázal spojit s vědomostmi z oblasti ortopedie. Martin Strolz byl navíc vynikajícím lyžařem, který Rakousko v padesátých letech reprezentoval na vrcholných světových soutěžích, třeba po boku Christiana Pravdy. Vrcholem jeho závodní kariéry bylo mistrovství světa 1954 ve švédském Are, kde se stal vícemistrem. V reprezentaci se potkal i s fenomenálním lyžařem Toni Sailerem, který byl zvolen sportovcem 20. století Rakouska.

V druhé polovině minulého století pak Strolz několik desítek let dodával vybavení národním lyžařským týmům. Celá historie firmy je protkaná velkou řadou inovativních prvků, jako je první plastový skelet v roce 1969 (model „Competition“) nebo 6ti přezková bota z roku 1980, za které tato značka posbírala i řadu mezinárodních ocenění.

V celosvětovém měřítku znají značku Strolz hlavně lyžaři a lyžařky, kterým nevyhovují běžně prodávané typy lyžařských bot. V současné době jsme svědky skutečně silného trendu individuálního přizpůsobování lyžařských bot dle potřeb jejich majitele, a to ať už se jedná o kompletní přetvarování skeletu nebo třeba jen o kvalitní zdravotní sportovní vložky (stélky). V každém ohledu je to skvělá zpráva. Ale vážení, tohle už Strolz dělá skoro sto let!